Uw selectie
Kerkstraat 52
In 2000 werd op de Zuid-Koninginnewal de oude Mater Deischool flink onder handen genomen. Dat is de naam waaronder het gebouw in Helmond bekend is. De school werd tussen 1870 en 1873 gebouwd als rooms-katholieke jongensschool en werd in 1880 in gebruik genomen als klooster van de Broeders van Maastricht en jongensschool. Tot 1926 bleef de school in gebruik en heette al die tijd de Broedersschool.
De oude en de nieuwe Onze Lieve Vrouwekerk
In 2008 vond een tentoonstelling plaats over de bouw van de nieuwe kerk Onze Lieve Vrouw ten Hemelopneming in de periode 1915-1926.
In goede harmonie
In 1883 werd door de directeur van de Machinefabriek Begemann een harmonie opgericht.
WED. A.A. NOTTEN …. AANBEVELEND ANT. GIELISSEN
Op de foto uit 1921 zien we het Astense gezin Gielissen.
Het dorp, maar anders
Deze foto van de Hoofdstraat in Mierlo-Hout is gemaakt vanaf de toren van de Sint Luciakerk.
Sinterklaas
Hier hebben we een leuke foto van het bezoek van de Sint aan de Helmondse Antoniusschool in 1952.Sint en Piet staan temidden van een wel heel grote kinderschare. Wij hebben er negenenveertig geteld, maar we weten niet of we er een over het hoofd hebben gezien.
ZOEKEN...