Uw selectie
August Hendrik Sassen
Iedereen in Helmond die geïnteresseerd is in de lokale geschiedenis kent de naam August Hendrik Sassen.
Het tragische lot van Petronella Cornelia Biertempel
We schrijven het jaar 1774. Voor de Raad van Brabant in ’s-Gravenhage dient de zaak van Petronella Cornelia Biertempel.
De Spaanse schop
Een monument als het gaat om huisvesting voor dieren: De Schaapskooi in Stiphout.
Eeuwig Stiphout zonder mik
Ook in Stiphout stond vroeger een muziekkiosk. Ze stond op de hoek van de Dorpsstraat en de Croyseweg (nu meester Strikstraat).
Een herfst-excursie in de Warande
Het is jaren geleden en de herfst spreidde zijn bonte mantel over het land. De Warande was nu in rood, geel, bruin en groen op zijn mooist en geurde aards en kruidig in het oude licht van de najaarszon.
Een vergeten natuurparel
In 1819 kocht Petrus Coovels een schaarbos in Mierlo. Hij begon daarna met het aanplanten van diverse bomen. Nu ligt het bos in de gemeente Helmond. Het bos heeft zich ontwikkeld tot een echte natuurparel met een zeldzame vegetatie en zeer bijzondere en unieke paddestoelen.
ZOEKEN...